Històric de temporada

 

2016

     

8 - 10 de Gener

BROTS2

Toni Albà

21 - 24 Gener

Distancia siete minutos

Titzina Teatro

28 - 31 Gener

Teenage dream

 

13 - 14 Febrer

Bufa & Sons

 

26 - 28 Febrer

Las Muchas

Maria Antònia Oliver

5 de Març

Hannah dels tres països

Iguana Teatre

10 - 13 Març

Sobre el fenomen de les feines de merda

La Calòrica/ Teatre Tantarantana

18 - 20 Març

Hannah dels tres països

Iguana Teatre

7 - 10 Abril

1 hora i 1/2 tard

La Pavana

15 Abril

De com la inèrcia condiciona la mecànica

Joan Fullana

16 Abril

Les barbes de Llull

Nou Romancer i Toni Gomila

22 - 24 Abril

Penèlope

Pepa Plana

7 - 8 de Maig

La llamda del mar

Philippe Genty

13 - 14 Maig

El sommelier

Companyia Toni Albà

20 - 22 Maig

El fabuloso mundo de tia Betty

El Rayo Misterioso

22 Maig

Tango Show

El Rayo Misterioso

28 Maig

Miranda Jazz Combo

Toni Miranda

4  Juny

Toni Miranda amb the Jazz Fingers

 

24 - 25 setembre

La crazy class

l'Om Imprebís

7 - 9 octubre

BROTS

Toni Albà

22 - 23 octubre

Club columbia

Daniel Higienico

5 novembre

La veu eivissenca de la cançó

UC

11 - 13 novembre

El llarg dinar de nadal

Ruta 40

25 - 27 novembre 

2 - 4 desembre

Ricard3

Iguana Teatre

9 - 11 desembre

Mi relación con la comida

El Buco

16 desembre

Les barbes de Llull

Nou Romancer

2015

22 - 25 Gener

Dios Menguante

Mar Gómez

5 - 8  Febrer

Radiografies

La Impaciència

12 - 22 Febrer

Brujas

Lolita Corina

5 - 8 Març

La nau dels bojos

La Calòrica i Grec

19 - 22  Març

La nit just abans dels boscos

TNT-CAET i Àrsenic Creació

16 - 19 Abril

El Bon Lladre

Iria Produccions

25 - 25 Abril

Actuació Especial. Experiència Yoruba

Yorubas

30 Abril - 3 Maig

Açò és pa cagar-se

Pot de Plom

16 - 17 Maig

AUDIÈCNIA I-REAL

Toni Albà

22 Maig

Actuació Especial. Miranda Jazz Combo

Miranda Jazz Combo

29 - 29 Maig

Actuación Especial. Ours&Theirs

Tolo Servera & Norbert Fimpel

5 - 5  Juny

Miranda Jazz Trio

Toni Miranda

08 - 11 Octubre

BROTS

Toni Albà

16 - 18 Octubre

Cabaret Íntim / Carpa diem

Corcada Teatre

23 Octubre - 1 Novembre

La Causa

Produccions del Mar

14  Novembre

L'Home Més Fascinant del Món

Marino e Marini

27 - 29  Novembre

UltraInocencia

Los Corderos

10 - 13  Desembre

Bluf

La Calòrica

2014

17 - 26 gener

Z i l'habitació 113

Iguana Teatre – La Impaciència

30 gener - 2 febrer

Show Cost

L'Horta Teatre

13 - 16 febrer

Hotot

Cascai Teatre

18 - 21 febrer

Escena i Literatura La plaça del diamant

Produccions del Mar

28 febrer - 2 març

Woyzeck

Iguana Teatre

15 març

Actuació especial Dsilen6

Ona Edicions

20 - 23 març

El mono

Pot de Plom

10 - 13 abril

Rien à dire

Leandre

8 - 11 maig

Estúpids

Esfera Espectacles

22 - 25 maig

Stockman

Les Antonietes

7 juny

Actuació especial Miranda Jazz Combo

Toni Gomila

30 octubre - 2 novembre

Per un sí o per un no

Sala Muntaner

13 - 16 novembre

Qfwfq una historia del universo

Teatro Meridional

27 – 30 novembre

Ficció

Albena Produccions

12 – 14 desembre

Cartas de las Golondrinas

Miriñaque

15 – 19 desembre

Escena i Literatura Phantasticus Ramon Llull

Produccions del Mar

27 desembre

Actuació especial Un piano de cine

Jorge Gil Zulueta

2013

3 – 5 gener

La fabulosa ciència del Dr. Grau i les bessones Grimm

Teatre de la sargantana – Tàbata Teatre

17 – 20 gener

Veriueu-ho!

Pot de Plom teatre

24 gener – 2 febrer

Actuació especial Non solum

Sergi López – Setzefetges Associats

7 – 10 febrer

El sopar

Iguana Teatre – Produccions del Mar

21 febrer – 3 març

Ma parché Pirandello

La Impaciència

8 març

Actuació especial Pienso, luego instinto

Daniel Higiénico

21 – 24 març

L'eddito búlgaro

La Calòrica

26 – 28 abril

Temps

Teatre de Guerrilla

18 maig

Actuació especial S'Arrual Jazz Mort

S'Arrual Jazz Mort

23 – 26 maig

Un home amb ulleres de pasta

Flyhard Produccions

6 – 9 juny

666

Yllana

3 – 6 agost

El llegat invisible

Produccions del Mar

27 setembre – 6 octubre

Bufonat

Toni Albà

17 – 20 octubre

Woyzeck

Iguana Teatre

1 – 3 novembre

Midsummer

Albena Teatre – Tantarantana – Tantaka Teatro

21 – 24 novembre

Si no ens paguen no paguem

Teatre de l'Enjòlit

13 – 15 desembre

Bach

Mal Pelo

2012

6 gener

Actuació especial La Cena

Iguana Teatre – Produccions del Mar

27 i 28 gener

Camarada k

Produccions del Mar

2 – 5 febrer

La Marató

La Impaciència

16 – 19 febrer

Art

Albena Teatre

25 febrer

Actuació especial S’Arrual Jazz Mort

S’Arrual Jazz Mort

8 – 11 març

Eufòria

L’Horta Teatre

2011

13 – 16 gener

Que tingueu sort

Albena Teatre

27 – 30 gener

La marca preferida de las hermanas Clausman

Tantarantana

9 – 20 febrer

Actuació especial Non Solum

Sergi López – Setzefetges Associats

13 març – 3 abril

Pontes

Res de Res – Circo Dux

14 – 17 abril

Assajant Arbertí

La Clota – Moll Oest Espctacles

28 abril – 1 maig

Corrüptia, una regió de l’est

Teatre de l’Enjòlit

12 – 15 maig

Hamlet? Aixó ho pague jo

Pot de Plom

6 – 23 octubre

Histèria sagrada

Toni Albà

3 – 6 novembre

Tot allò que els nostres néts haurien de saber de nosaltres

Deu cèntims

11 – 13 novembre

Sky train

Carme Teatre

18 – 20 novembre

Memo

Agrupació Sr. Serrano

25 – 27 novembre

Ni ogros ni princesas

Provisional Danza

16 desembre – 8 gener

El sopar

Iguana Teatre – Produccions del Mar

2010

28 – 31 gener

No te’n riguis d’en Rimbaud

Iguana Teatre

28 – 31 gener

Diari d’un boig

O’Teatre – Fermí Reixach

6 i 7 febrer

Actuació especial Nou llocs per una nòmada

Jaume Tugores

19 – 21 febrer

Conta Natura

Agrupació Sr. Serrano

26 – 28 febrer

La danza del cisne

Iker Gómez

5 – 7 març

Testosterona

Chévere

18 – 21 març

Mans quietes

Albena Teatre

8 – 11 abril

Carmen

Bambalina

22 – 25 abril

El alma se serena

Hongaresa de Teatre

6 – 9 maig

De música i d’homes

Tantarantana

27 – 30 maig

En alta mar

Males Companyies

3 – 6 juny

Lo Cerebro

Pez en Raya

5 – 13 novembre

Espai de recerca L’actor en desequilibri

Produccions de Mar

11 i 12 desembre

Camarada K

Produccions de Mar

26 desembre

Actuació especial Palabra de ornitorinco ( mama quiero ser autista 3)

Daniel Higiénico

30 desembre – 9 gener

La Faula!

Teatre la de Sargantana

2009

15 – 25 gener

Camarada K

Produccions de Mar

7 i 8 de febrer

Actuació especial Musicograstronomia

Tiu

12  15 febrer

Tocamos a dos balas por cabeza

Loscorderos

16 – 20 feber

Teatre i Literatura Mot a mot

Remor Teatre

26 febrer – 1 març

Projecte Llenamú

Corcia Teatre

12 – 15 març

Volare

Los dos Los

30 març – 8 abril

Teatre i Literatura La plaça del diamant

Produccions del Mar

2 – 5 abril

Las Gallegas

Lolita Corina

23 abril – 3 maig

In-conciència

La Impaciència

14 – 17 maig

“Es puto” cabaret

El Espejo Negro

28 – 31 maig

Emboscado

Jaime Ocaña - Belladona Teatro

15 – 18 octubre

Pareja abierta

Producciones Imperdibles

5 – 15 novembre

El Messies

Toni Albà

26 – 29 novembre

Eileen Shakespeare

Tantarantana Teatre

5 desembre

Actuació especial Mel d’abella per l’orella

Le camorrato

10 – 20 desembre

Maria?

En Blanc

14 – 18 desembre

Teatre i Literatura Lazarillo de Tormes

Morfema Teatro

2008

2 – 6 gener

Ambulants

Clownx teatre

9 – 20 gener

Non Solum

Sergi López – Setzefetges Associats

24 – 27 gener

Mucho que perder

La Coja Dansa

31 gener – 3 febrer

Desde lo invisible

La Quintana Teatro

7 – 10 febrer

Pulsión

Factoría Teatro i Kamikaze

20 – 24 febrer

Rebeldías posibles

Cuarta Pared

29 febrer i 1 març

Actuació especial Divertinaje Reloaded

Wonderbrass

23 – 30 març

Nova vida de Josep Maria

Los galindos

10- 13 abril

Seqüències, 4 ficcions d'aviu

Produccions del Mar

24 – 27 abril

Canvi Climàtic circus

Pot e Plom

8 – 11 maig

M.A.M, Modern Art Modern

Toni Albà

30 i 31 maig

Actuació especial Imatges de Knopfler

Jaume Tugores

15 octubre

Antígona 18100-7

Carme Teatre

16 octubre

Ángeles resisten al atardecer

Carlos Fernández

17 octubre

Europa (Autópsia 3 parte)

Agrupació Sr. Serrano

18 octubre

Tocamos a dos balas por cabeza

Loscorderos

1 novembre

Actuació especial D'aquí a Cuba

Trivoces

13 – 16 novembre

A qu i li pugui interesar / Jaula

Tantarantana Teatre

27 – 30 novembre

City / Simcity

Flyhard Produccions

11 – 14 desembre

En Per i el capità

Cascai Teatre

25 desembre

Actuació especial Buenrollitina (cançons efervescents)

Ricki López

25 desembre – 4 gener

Vida extraordinària de Angeleta Bonnín

Teatre de la Sargantana

2007

1 – 7 gener

Operación A.V.I, les aventures dels vells intrèpids

Farrés Brothers i Cia.

11 i 12 gener

Actuació especial M. del M. Bonet i B. Mesquida diues i canten O. Montllor i G. D'Efak

Maria del Mar Bonet i Biel Mesquida

17 – 21 gener

Entrañas

Titzina teatro

7 – 11 febrer

El Chou!

Pot de Plom

17 i 18 febrer

Actuació especial Con un ventall

Miquela Lladó

21 – 25 febrer

Amics

TIC Teatre

14 maig – 1 abril

Ubú rei

Iguana Teatre, Noba producciones i Centro Dramàtico de Aragón

18 – 22 abril

Mi ministerio del interior

Ron Ialá

4 – 13 maig

Bon Voyage

Vol-ras

18 – 20 maig

M.A.M, Modern Art Modern

Toni Albà

8 i 9 juny

Actuació especial La rebelión de los niños con problemas emocionales

Daniel Higiénico Band

11 – 21 octubre

Seqüències, 4 ficcions d'aviu

Produccions de Mar

7 – 11 novembre

Contratemps

El Bosc d'Arden

16 – 18 novembre

Actuació especial Ça va bien?

Immo

21 – 25 novembre

Grosses

Albena Teatre

12 – 16 desembre

Natura Morta

Teatre de Ponent

2006

20 gener

Actuació especial La vida te da

Amparonoia

25 – 29 gener

Copi i Ocaña al purgatori

Tantarantana

15 – 19 feber

V.O.S (versió original subtitulada)

Teatre Lliure i Mom Produccions

23 – 26 febrer

Còmplices

La Dependent & Pep Cortés

10 – 12 març

20 anys Iguana Teatre El malalt Imaginari

Iguana teatre

17 – 19 març

20 anys Iguana Teatre Memòria d'en Julià

Iguana Teatre

29 març – 2 abril

La sonrisa de Federico García Lorca

Bambalina Titelles

12 – 16 abril

Il Mondo

La industrial Teatrera

30 abril

Actuació especial Desde que te vi todo es Funky

Woderbrass

3 – 20 maig

Al Teatre de Lloseta La revelación

Leo Bassi

3 – 11 juny

Living Costa Brava

Casacai Teatre

12 – 22 octubre

La capsa de Mu

En Blanc

1 – 5 novembre

L'illa del Tresor (cabaret de paraules)

Bitó produccions

9 – 15 novembre

Mort sobtada

Teatre de Ponent

7 – 9 decembre

Actuació especial Kanzionziyas

Daniel Higiénico

22 – 30 desembre

La fabulosa ciència del Dr. Grau i les bessones Grimm

Teatre de la sargantana

2005

21 gener -6 febrer

Feroe

Iguana Teatre

1 febrer

diMARts Marta Elka en concert

Marta Elka Grup

8 febrer

diMARts Ca... lluny, reDéu...!

Oscar Intente

15 febrer

diMARts Cati Llull Trio

Cati Llull, R. Machon i M. Negro

18 – 27 febrer

Mira'm

En Blanc

22 febrer

diMARts Històries de Sal

Jaume Compte duet

2 – 6 març

La tigressa i altres històries

Vania Produccions

12 març

Actuació especial SÍ!!!

Percusssí o no

16 – 20 març

Diktat

Tatarantana Teatre

8 – 17 abril

Un enemic del poble

Teatre Què

26 abril

diMARts Una nit vaig somiar que mon pare era Déu

Salvador Oliva

3 maig

diMARts La vida difícil

Neo- Rural

7 maig

Actuació especial Retrats de dona

Carme Jaime Jazz CAFÉ & Resu Ragel

10 maig

diMARts Bossa-Nova

Diane Denoir

17 maig

diMARts Calaix de sastre

De Calaix

20 – 29 maig

Ícars

En Blanc

 3 – 12 juny

Querer i no poder

Cane Mondo

5 – 9 octubre

El príncep ( cants, danses i discursos)

Albert Vidal

12 – 30 octubre

La mort de Vassili Karkov

Iguana Teatre

16 – 27 novembre

Tempo

Res de Res

2 i 3 desembre

Actuació especial Jantar com inspiraçao

Jaume Tugores

23 i 25

Actuació especial Mentiras podridas, remasterizado

Daniel Higiénico

30 desembre – 8 gener

Contes del cel

Xiriqueteula Teatre

2004

6 – 11 gener

Folie à deux

Titzina Teatro

20 – 25 gener

La mujer invisible

L'om - Imprebís

3 febrer

diMARts El poder i la verdor

Dionís

7 febrer

Actuació especial S'Aurral Jazz Mort

S'Aurral Jazz Mort

10 febrer

diMARts Body and Soul

Cati Llull amb Perikas Jazz Reunió

17 febrer

diMARts L'home del demà

Sos Gansos

18 – 22 febrer

Tiempo.es.com...

Contr@st

24 febrer

diMARts Southern rock

Clearwater

5 – 14 març

L'home incomplet

Cascai Teatre

30 març – 4 abril

Memòria d'en Julià

Iguana teatre

13 – 18 abril

Quijote

Bambalina Titelles

8 – 23 maig

El malalt imaginari

Iguana Teatre

11 maig

diMARts Memòries d'un reclam

Produccions de Ferro

18 maig

diMARts Cançons de llum per fugir de les ombres

Tomeu Quetgles grup

25 maig

diMARts Soul de nit

Clave de Soul

1 juny

diMARts Tempo Tramuntana

Tolo Balanguer i Tomàs Vivot

12 juny

Actuació especial 10 anys de romanços i cançonetes

Nou Romancer

18 – 27 juny

Pésame mucho

Pez en Raya

20 – 24 octubre

Coneixes en Prosineckty?

Vania produccions – Tricicle – Gay Mercader

2 novembre

diMARts Cançosn per no usar

Víctor Uris, E. Gené i A de la Serra

9 novembre

diMARts Percussí o no en concert

Percussí o no

10 – 14 novembre

El cant de la sirena

Jar Teatre

16 novembre

diMARts Ancora piu

Cercària

23 novembre

diMARts Entre la veu i els dits

Miquel Pujadó amb Conrad Setó

24 – 28 novembre

Larra, el pobrecito hablador

Knuk Teatre

25 i 26 novembre

Actuació especial Mentiras Podridas – Especial Navidad

Daniel Higiénico

8 – 12 desembre

Chiquilladas

Noba producciones Teatrales – Teatro de la Estación

18 i 19 desembre

Actuació especial Memòria d'un reclam

Produccions de Ferro

29 desembre – 9 gener

Històries de bleda

La Bleda

2003

3 – 5 gener

Cucorba 25 anys

Cucorba

14 – 19 gener

Et diré sempre la veritat

Homart

28 gener

diMARts En clau de Soul

Carme Jaime

30 gener – 2 febrer

Las manos

Cuarta Pared

4 febrer

diMARts Sola mente

Ah Danzade

11 febrer

diMARts Música- Jazz

Esther Bosh i Tià Cardell

14 i 15 febrer

Actuació especial El hombre más feliz del mundo

Riki López

18 febrer

diMARts Des de l'obscur

L'Ombra del Cranc

26 febrer – 9 març

L'Avar

Tàbola Rasa

12 – 16 març

Cascai

La Fortaleza

9 – 13 abril

L'exprés de les onze i deu

Gom Teatre – K2 Produccions

18 – 20 abril

Actuació especial Les dones som... com som

Mont Plans i Mireia Font

26 i 27 abril

L'Ombra

Toni Albà

29 abril

diMARts La mentida i el Titellav

Nou Romancer

6 maig

diMARts Ser dos

Té a Tres

13 maig

diMARts Música

Sandra Iriarte & Cati Llull amb Latin Elastic

9 i 10 maig

Actuació especial De lado a lado

Víctor Uris

21 maig – 1 juny

Història(es)

Fundació Teatre Principal

5 – 15 juny

Rock & Clown

Produccions Yllana

16 – 26 octubre

Des de l'obscur

L'Ombra del Cranc

28 octubre – 2 novembre

Música maestro

Los Excéntricos

4 novembre

diMARts Terra roja/ im-prompt

Zsüzsa Dansa

8 novembre

Péndulo

XXXIV Encontre Internacional de Compositors. Fundació ACA

11 novembre

diMARts Música de SI

La Hakata

14 – 23 novembre

Modelo Clowntrapublicitaria

Oihulari Klown

25 novembre

diMARts Et vull per a mi sol per tota la mort

Fundació Casa-Museu Llorenç Villalonga

5 – 14 desembre

Giuletta

Pepa Palna

18 desembre – 4 gener

Mariana i el col·leccionista de somnis

Teatre de la Sargantana

19 – 21 desembre

Mentiras podridas (mama quiero ser autista 2)

Daniel Hiénico

2002

16 – 30 gener

El silenci és or

Soler – Boixaderes - Carmona

4 – 8 febrer

Històries de la botiga encantada

Teatre de la Sargantana

6 – 8 febrer

La noche Oscura

Produccions Imperdibles

15 – 17 febrer

Titus Andrònic

Kronos Teatre

19 febrer

diMARts Música Gospel

Revelation

26 febrer

diMARts Música dels cosmos

La Hakata Quartet

5 març

diMARts Brossa al ulls

Mercè Rovira i Lali Feliu

9 març

Actuació especial Divertinaje

Wonderbrass

12 març

diMARts Funky Soul

Susana Hidalgo Quartet

19 març

Cants Yorubas

Yorubas de Ciutat

27 – 31 març

Madame et Monsieur

Leandre-Claire

17 – 21 abril

Cartes d'amor

Elàstic Nou

7 maig

diMARts Maide's Leap

ZKM Teatre

8 – 12 maig

(Per) versions

Puotes

14 maig

diMARts Petit tribut a Santana

Hugo Sócrate & Funky Time

21 maig

diMARts Estimada Marta

Teatre de Què

25 maig

Actuació especial Parlen els Tambors

Yorubas de Ciutat

28 maig

diMARts Música Blues

Víctor Uris & The Blues Devils

13 – 16 maig

L'enfonsament del Ttànic

Germinal Produccions

28 juny

Las cosas que no se ven

La Búqueda

3 – 20 octubre

Macbeth

Iguana Teatre

1 i 2 novembre

Actuació especial Amb bolles i sense bolles

Immo

12 – 17 novembre

Carta de la Maga a Bebé Rocamadour

Vània Produccions

19 novembre

diMARts les dones som...com som

Mont Plans

21 novembre – 15 desembre

L'experiència Verne

Teatre de la Sargantana

26 novembre – 1 desembre

Shylock

Vània Produccions

3 desembre

diMARts Música mediterrània

Jaume Tugores

6 – 15 desembre

L'experiència Verne

Teatre de la Sargantana

10 desembre

diMARts El poema de la rosa al llavis

Teatre Què

17 desembre

diMARts Com a pous de mar

Jaume Compte

20-29 desembre

Històries de la botiga encantada

Teatre de la Sargantana

2001

16 – 21 gener

Follow Me

L'Horta Teatre

30 gener – 4 febrer

Vides exemplars

L'Ombra del Cranc

6 febrer

diMARts Funck Jazz

Real Good Band

13 febrer

diMARts Històries amb bolles i sense bolles

Immo

20 febrer

diMARts Excèntrica vetllada. Una exclusiva Llonovoy

Banda municipal de Júpiter i Memorable Dr. Amnèsia

21 - 25 febrer

Pell de Gallina

Escarlata Circus  (Projecte Alcover)

27 febrer

diMARts Blues Country

The Deep South

6 – 15 març

L'experiència Verne

Teatre de la Sargantana

14 – 25 març

Un dia després

Postfestum

19 – 23 març

La Faula!

Teatre de la Sargantana

3 – 8 abril

Els enamorats

Teatre Principal de Palma

2 – 27 maig

Memòria d'en Julià

Iguana Teatre

8 maig

diMARts AlgodoAu

Ramon Merlo

15 maig

diMARts Mamá quiero ser autista

Daniel Higiénico

22 maig

diMARts Latin-Bach

Encuentro

29 maig

diMARts LoKo Tidiano

Luciano Federico

6 – 10 juny

A Poqueta nit

Dramatúrgia 2000  (Projecte Alcover)

27 setembre – 7 octubre

Trèmolo

Res de res i en Blanc

19 – 21 octubre

Actuació especial Mamá quiero ser autista

Daniel Higiénico

24 octubre – 4 novembre

Chaise Longue

Mont Plans

6 novembre

diMARts La guitarra Platónica

Carlos Garrido

13 novembre

diMARts Música Jazz

Filthy McNasty

16 novembre

Estàndarts de la mediterrània

Mar de Música

20 novembre

diMARts Prebelàndia

Gom Teatre

27 novembre

diMARts Brass Band

Wonderbrass

5 – 9 desembre

Imprebís

L'om Imprebís

14 desembre – 13 gener

Golf

Leo Bassi

2000

19 – 23 gener

Ahmosis I, Amenofis IV, Tutenkhamon i altres variacions sobre l’obra de Joan Brossa

L’Ombra del Cranc (Projecte Alcover)

10 – 13 febrer

Cyrano de Bergerac

Bambalina Titelles (Projecte Alcover)

15 febrer

diMARts Icar

Res de res i en Blanc

22 febrer

diMARts Música de cinema

La Hakata Quartet

23 de febrer – 5 març

Inuit

Martí Atanasiu

29 febrer

diMARts cinema. Le bal

Dir. Ettore Scola

7 març

diMARts Jazz Songs

Cati Llull Trio

16 – 19 març

Som i Serem

Teatre de Guerrilla (Projecte Alcover)

20 – 31 març

El viatge de n’Andreu Santandreu a la recerca del perfum que fa tornar guapo

Teatre de la Sargantana

29 març – 2 abril

Fools-Folls

Monti & Cia

11 abril

diMARts Pornofonia

Le Ciel afònic

18 abril

diMARts Suites de nuit

Helena Pla

19 – 23 abril

Absenta

Quimet Pla

25 abril

diMARts Latin Explosion

Jaume Nadal

2 maig

diMARts Acústic Blues

Víctor Uris & Co

3 – 7 maig

El ball de les balenes

En Blanc

25 octubre – 19 novembre

L’Ombra

Toni Albà

7 novembre

diMARts Lectura homentage. Contes Miquel A. Riera

Autor M.A.Riera

14 novembre

diMARts Música Jazz

Molly Duncam i Dani Roth

21 novembre

diMARts Íntim

Poetes de Granollers

28 novembre

diMARts Música de cinema

La Hakata Quartet

29 novembre – 3 desembre

Ha pasado un Àngel

La Permanente

13 desembre – 14 gener

Vendetta

Leo Bassi

1999

20 – 31 gener

Currículum

Albena Produccions

25 febrer – 7 de març

Estrips

A Santa Campanya (Projecte Alcover)

10 – 19 març

La Faula!

Teatre de la sargantana

25 – 28 març

L’altre

Moma teatre (Projecte Alcover)

22 abril – 2 maig

L ‘amant

Perestroika-A-TAK i Gom Teatre

27 abril

diMARts Música negra

Yorubas

4 maig

diMARts Lectura dramatitzada. L’equivacació d’Elies LI.

Autor: Joan Bellviure

11 maig

diMARts Teatre de petit format. Jordiet Contraataca

Pot de Plom

15 – 30 maig

Twist & Txèkhov

Iguana Teatre

18 maig

diMARts Música Blues

Víctor Uris & Co

25 maig

diMARts Lectura dramatitzada. El ball de les Balenes

Autor: Biel Jordà

18 i 19 juny

Ahmosis I, Amenofis IV, Tutenkhamon i altres variacions sobre l’obra de Joan Brossa

L’Ombra del Cranc

7 – 31 octubre

Altres veus

Iguana Teatre

4 – 7 novembre

Les Criades

La Clota-Groc

9 novembre

diMARts Música Jazz

S’Arrual Jazz Mort

16 novembre

diMARts Lectura dramatitzada. Mansel i el Purgatori

Autor: Pere Fullana

17 – 21 novembre

Aquest senyor Petitó

Cia. Mariantònia Oliver

23 novembre

diMARts cinema. Hamlet

Dir. Laurence Olivier

30 de novembre

diMARts Música vocal

KD2x3

7 desembre

diMARts cinema. Hamlet

Dir. Kenneth Branagh

8 desembre – 9 gener

Instintos ocultos

Leo Bassi

1998

17 gener – 8 febrer

Una nit al racó de plaça

Iguana Teatre

12 – 15 febrer

Chaise Longue

Mont Plans (Projecte Alcover)

4 – 13 març

El viatge de n’Andreu Santandreu a la recerca del perfum que fa tornar guapo

Teatre de la sargantana

19 – 22 març

Beatrius

L’Horta - La Dependenta  (Projecte Alcover)

8 – 19 abril

Mandíbula Afilada

Albena Produccions

6- 31 maig

Brams o la Kumèdia dels Herrors

Toni Albà

11 – 22 novembre

-?-

Leandre

3 – 13 desembre

666

Yllana

23 desembre – 3 gener

Muac!

Grappa Teatre

1997

8 – 13 abril

La Lliçó

Moma Teatre (Projecte Alcover)

15 – 20 abril

Zigurat

Zotal Teatre (Projecte Alcover)

14 – 18 maig

Vida i miracles de n’Aineta dels matalassos

Teatre de Que (Projecte Alcover)

19 – 23 novembre

Teràpies

Capsigranys (Projecte Alcover)

10- 21 desembre

Calor

Teatre de Que

 24 desembre – 4 gener

El viatge de n’Andreu Santandreu a la recerca del perfum que fa tornar guapo

Teatre de la Sargantana

1996

16 – 21 gener

L’Aniversari de Don Eduardo

La Dependent (Projecte Alcover)

3 febrer – 8 març

La Història de Frank Stein

Teatre de la Sargantana

16 – 18 febrer

Contes per ser vistos

Teatre de Paper

2 – 10 març

Treball d’amor perdut

Ferran Màdico (Projecte Alcover)

1995

5 – 15 gener

Sa varietat en sa Locura

Iguana Teatre

19 – 29 gener

La Bernarda és calva

Metadones

23 – 26 febrer

El Trèmol

Talleret de Salt

28 abril

Tot assajant Ubú

Aula de Teatre de la UIB

8 novembre – 3 desembre

Twist & Txèkhov

Iguana Teatre

7 – 17 desembre

El perquè de tot plegat

Capsigranys

22 desembre – 7 gener

Quan els paisatges de Cartier Bresson

Morel Teatre

1994

6-27 març

La meitat de res

Iguana Teatre

26 de maig

Presentació de Dues escenes, dues obres i una improvisació

Aula de Teatre de la UIB

27 de maig

Presentació del curtmetratge Martus Mobilis

Productora MM. Dir.: Nofre Moyà

22 juliol – 13 agost

Cabarex 94. Teatre i música al pati del Teatre del Mar  

Hermanos Llanovoy, Iguana Teatre,
Miquel Marchi, Tomeu Go-mi-la, Ekil i
Brios, Aina Compte, Aula de Teatre de la UIB, Cati Llull & Co, Víctor Uris i Hugo Sócrate

15 – 22 desembre

L’Ombra

Toni Albà

1993

6 de maig

Estrena de l’espectacle Rondaies

Iguana Teatre

7 maig – 3 juny

Programació de l’espectacle Rondaies i pròrroga

Iguana Teatre

13 agost – 4 setembre

Cabarex 93. Teatre i música al pati del Teatre del Mar  

Hermanos Llanovoy, Iguana Teatre
XXX i el Doctor Còlic, Miquel Marchi,
Acústic Blues, Cati Llull i Hans Van
Rosmallen